پکیج گند زدائی آب با کلر (Chlorinator)

پکیج های تزریق کلر

از پکیج های تزریق کلر برای تزریق محلول کلر ( پودر هیپوکلریت کلسیم در آب ، آب ژاول و . . . )در تصفیه آب و فاضلاب استفاده می شود. این پکیج ها قادر به تزریق داخل خط In-Line و خارج از خطOut-Line هستند. پمپ های تزریق مورد استفاده در این پکیج ها دو نوع هستند :
اتوماتیک و دستی
پمپ های تزریق از نوع اتوماتیک ، دارای خروجی و یا ورودی ۲۰- ۴ میلی آمپر هستند . این نوع پمپ های تزریق یا خود دارای سنسور اندازه گیری کلر و آنالایزر است و با تنظیم دوز تزریق ، مقدار کلر موجود در آب را روی بازه تعریف شده تنظیم می نماید و یا پمپ تزریق بخشی از یک پکیج کلی تصفیه آب مثل RO است و قابلیت فرمان پذیری از PLC را دارد و می تواند میزان تزریق را کم یا زیاد کند تا به میزان مطلوب کلر در آب دست یابیم .

پمپ های تزریق دستی ، قابلیت فرمان پذیری اتوماتیک ندارند و دوز تزریق به صورت دستی از طریق چرخاندن ولوم موجود بر روی پمپ ، تنظیم می گردد .

کاربردها

تزریق محلول های کلر به آب های آشامیدنی و پساب های صنعتی به منظور حذف میکروارگانیزم ها ، باکتری ها ، جلبک ها.
تزریق محلول های کلر به آب خام ورودی به سیستم های اسمز معکوس (RO) جهت پیشگیری از گرفتگیبیولوژیکی ممبرانها و آب تولیدی تصفیه شده سیستم های اسمز معکوس (RO) جهت ذخیره و نگهداری در مخازن .
آب دیگ های بخار ، برج های خنک کننده ، مبدل های حرارتی و کندانسورها
خطوط تولید کارخانه های مواد شیمیایی و غذایی

مشخصات فنی

پکیج تزریق کلر شامل :
 دوزینگ پمپ (پمپ تزریق) از معتبرترین مارک های اروپایی نوع اتوماتیک (با قابلیت کنترل اتوماتیک میزان تزریق) یا دستی
 الکتروموتور و میکسر از معتبر ترین مارک های اروپایی به همراه کوپلینگ آلومینیومی جهت جلوگیری از تاب خوردن شفت و یا گیربکس .
 تجهیز به سنسور اندازه گیری Online کلر، در صورت تمایل مشتری
 مخزن پلی اتیلن مخصوص ریختن مواد شیمیایی
 دارای شیر مکش از داخل مخزن و شیر تزریق روی خط
 مجهز به شیلنگ های مکش و تزریق از جنس PVC و PE
 مجهز به plate مناسب جهت نصب پمپ های تزریق میکسر (الکتروموتور فلانچی) ، فیتینگ تخلیه مخزن در محل مناسب ، سوپاپ مکش و خط کش جهت تعیین موقعیت سیال
 مجهز به سطح سنج جهت جلوگیری از آسیب الکتروموتور
 شاسی استنلس استیل/کربن استیل پوشیده شده با رنگ اپوکسی