با حضور مسئولان کشوری و استانی؛

پروژه آب شیرین کن اشتهارد به بهره‌برداری رسید

پروژه آب شیرین کن اشتهارد با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، استاندار البرز و جمعی از مسئولان استانی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش مهر، سیدحمیدطهائی ظهر دوشنبه در مراسم افتتاح پروژه آب شیرین کن شهرستان اشتهارد با تاکید بر لزوم بازنگری در اجرای طرح‌های فضای سبز، اظهار کرد: مدیریت منابع آبی باعث استقرار جمعیت، جذب گردشگر و عمران و آبادانی می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مراحل عملیاتی این پروژه در سال ۹۴ آغاز شد و امروز به همت متولیان امر به بهره برداری رسید، گفت: شرکت آبفای استان برای تامین آب شرب شهروندان اقدامات جهادی انجام داده است.

طهائی به هزینه ۴۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه آب و فاضلاب استان اشاره کرد و گفت: افزایش یک‌هزار و ۵۰۰ متر ظرفیت تصفیه خانه، ایجاد ۶۵ هزار متر مکعب مخزن آب، تامین انشعاب ۱۱۰ هزار واحد مسکونی از جمله این طرح ها بوده است.

استاندار البرز در بخش دیگری به پروژه آب شیرین کن اشتهارد اشاره کرد و گفت: ظرفیت این آب شیرین کن پنج هزار متر مکعب در شبانه روز است.

طهائی میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در اجرای این طرح را ۶۲ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: هزینه اجرای خط انتقال چاه ها و مخزن پنج هزار متر مکعبی نیز ۷۰ میلیارد ریال بوده است.