مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان بندرعباس از اجرای پروژه جداسازی آب شرب و مصرفی برای نخستین بار در روستای رضوان این شهرستان خبر داد.

جداسازی آب شرب و بهداشتی در یک روستای بندرعباس

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت نیرو، “جبروت قنبری” در این زمینه بیان کرد: این پروژه با اجرای ۱۶ کیلومتر خط انتقال و توزیع، ۲ باب مخزن، یک باب موتورخانه و ۲۰ دستگاه آب پخش در حال انجام است.
وی ادامه داد: در راستای عملیاتی شدن این پروژه هزینه‌ای بالغ‌بر ۱۳ میلیارد ریال صرف شده است.
این مسئول با اشاره به اینکه پروژه جداسازی آب شرب و مصرفی د روستای رضوان به‌زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، گفت: جداسازی مصارف غیر شرب از شرب و ارتقای تصفیه‌خانه‌های آب شرب با محدودسازی حجم تصفیه و همچنین صرفه‌جویی در مصرف آب با حذف مصارف شرب از سامانه لوله‌کشی خانگی (هدر رفته‌ای تجمعی باز گذاشتن شیر آب در زمان مصرف شرب و خوراکی) و به‌خصوص به‌منظور به مدار آوردن چاه‌های آبی که امکان بهره برداری از آن‌ها برای آب شرب به لحاظ استانداردهای میزان نیترات و سختی نیست اجرا می‌شود.
این مسئول با اشاره به جمعیت ۵ هزار و ۱۶۲ نفری این روستا اظهار کرد: امیدواریم این طرح در دیگر روستاهای استان انجام شود تا بتوانیم ضمن صرفه‌جویی در مصرف آب از هدر رفت آن نیز جلوگیری کنیم.