استقبال جهاد کشاورزی از سرمایه‌گذاران در ایجاد تولید در اصفهان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در این نشست اظهار کرد: کشاورزی استان اصفهان با توجه به ظرفیت‌های استان، جای کار بسیاری دارد و تا به امروز نیز با تلاش تمامی عوامل دست‌اندرکار به موفقیت‌های فراوانی در این بخش دست یافته‌ایم.
محسن کریمیان با تاکید بر اهمیت ایجاد زنجیره‌های تولید در بخش کشاورزی در استان اصفهان افزود: سازمان جهاد کشاورزی آماده همکاری با تمامی نهادها، سازمان‌ها و بخش‌ خصوصی در جهت کمک به بخش کشاورزی در کنار تامین پایدار امنیت غذایی است، خوشبختانه امروز استان اصفهان در زمینه تولید محصولات کشاورزی در جایگاه ممتازی قرار دارد و تلاش می‌کنیم این موفقیت‌ها ادامه‌دار باشد.
وی گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در راستای ایجاد و توسعه زنجیره‌های تولید در استان اصفهان شکل گرفت و در همین ارتباط تا دو ماه آینده شاهد بهره‌برداری از زنجیره تولید شیر در استان خواهیم بود و اعلام می‌کنم سازمان جهاد کشاورزی این آمادگی را دارد که با سرمایه‌گذاران مختلف در راستای ایجاد و توسعه زنجیره‌های تولید در بخش کشاورزی استان نهایت همکاری را داشته باشد.
این مقام مسئول استانی در استان اصفهان به مقوله صادرات محصولات کشاورزی نیز اشاره داشت و گفت: محصولات کشاورزی استان می‌توانند به بازارهای منطقه و جهان صادر شوند، برای این کار نیاز به توسعه زیر ساخت‌ها و افزایش همکاری‌ها در بعضی بخش‌ها احساس می‌شود.
کریمیان در رابطه با اهمیت صادرات تصریح کرد: امروز در برخی شهرستان‌های استان تشکل‌های قدرتمند و تخصصی برای صادرات محصولات کشاورزی وجود ندارد و این در حالی است که صادرات این محصولات می‌تواند موجب ارزآوری مناسبی برای استان و کشور شود، لذا لازم است سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی در این بخش به صورت جدی‌تری وارد شوند.
وی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در رابطه با صادرات محصولات کشاورزی در حیطه وظایف خود، حمایت‌های لازم را در این بخش انجام می‌دهد، متذکر شد: خوشبختانه در چهار سال خدمت دولت یازدهم شاهد موفقیت‌های بسیار چشمگیری در بخش کشاورزی بودیم.
این مقام مسئول استانی با بیان اینکه در چهار سال خدمت دولت یازدهم در مقایسه با چهار سال قبل از آن در سطح استان اصفهان شاهد رشد ۲۸ درصدی تولید محصولات باغی، رشد ۲۷ درصدی تولیدات دام و طیور، رشد ۸۳ درصدی ارزش محصولات صادراتی بخش کشاورزی، هستیم، اذعان داشت: همچنین در این مدت رشد ۱۷۲ درصدی ظرفیت فرآوری محصولات کشاورزی، رشد ۵۳ درصدی اجرای شیوه‌های نوین آبیاری، رشد ۳۰ درصدی اجرای شبکه‌های فرعی آبیاری را شاهد هستیم.
محسن کریمیان از رشد رشد ۲۱ درصدی ضریب مکانیزاسیون کشاورزی، رشد ۴۲ درصدی در سطح و تولید محصولات گلخانه‌ای و رشد ۷۱ درصدی در اجرای طرح‌های پژوهشی در چهار سال خدمت دولت یازدهم در مقایسه با چهار سال قبل از آن در سطح استان خبر داد و اضافه کرد: مامی این موفقیت‌های بخش کشاورزی استان نشان از برنامه‌ریزی‌های گسترده، انجام اقدامات علمی و کارشناسی، افزایش همکاری‌ها و اتحاد تمامی عوامل و بهره‌برداران است.
وی تاکید کرد: در بخش آبزیان نیز با توجه به مشکلات موجود همچون کمبود آب، اما با بکارگیری سیستم‌های نوین و افزایش بهره‌وری، تولید آبزیان پرورشی استان از ۴۹۳۱ تن در سال ۹۲ به ۶۵۷۶ تن در پایان سال ۹۵ رسید که رشد ۳۳ درصدی را نشان می‌دهد.
محسن کریمیان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به اینکه تولیدات استان اصفهان در بخش ماهیان زینتی به رشد ۱۴ درصدی رسیده است، تصریح کرد: در این رابطه میزان تولید طرح تعادل بخشی شامل چندین قسمت است و از فرماندارن و مسئولان این درخواست را داریم که به اجرای دقیق این طرح نظارت داشته باشند تا حقی از کشاورزان ضایع نشود.