آغاز عملیات اجرایی آب شیرین کن مجتمع نوار ساحلی تنگستان

عملیات اجرایی آب شیرین کن مجتمع نوار ساحلی تنگستان بزودی آغاز می شود

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: بزودی عملیات اجرایی آب شیرین کن مجتمع نوار ساحلی تنگستان آغاز خواهد شد.

 مسعود نصوری روز پنج شنبه در حاشیه بازدید از محل اجرای این پروژه باحضور باستی معاون عمرانی استانداربوشهر در شهرستان تنگستان افزود: با احداث این پروژه آب شیرین کن آب شرب مورد نیاز ۳۶ روستای شهرستان تنگستان وشهردلوار با جمعیتی بالغ بر ۳۶ هزار و ۵۰۰ نفر تامین خواهد شد.
وی بیان کرد: این پروژه با ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار و در مدت ۱۸ ماه اجرایی می شود که دوره بهره برداری از آن نیز ۱۵ سال خواهد بود.
نصوری یادآور :با بهره برداری از این پروژه ،میزان آب شرب تولیدی به ۷ هزار و ۵۰۰ میلیون مترمکعب در طول شبانه روز خواهد رسید.
وی گفت: در چند سال اخیر باتوجه به کاهش میزان منابع تامین آب شرب روستاهای استان بوشهر بویژه آب تامین شده از محل خط کوثر استان ،احداث پروژه های آب شرین کن برای تامین آب پایدار روستاهای استان بوشهر اهمیت قابل توجهی پیدا کرده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر ادامه داد: در این راستا با هدف تامین آب شرب پایدار درشهرستان جم وشهرسیراف در سال گذشته نیز عملیات اجرایی پروژه آب شیرین کن سیراف با حضور وزیر نیرو آغاز شد که این پروژه نیز با تدابیر پیش بینی شده هم اکنون درحال اجرا است.
نصوری یادآور شد: علاوه‌ برپروژه های یادشده جهت تامین آب شرب شهرستان عسلویه نیز ایجاد آب شیرین کن به میزان ۵۰۰۰مترمکعب نیز از دیگر برنامه های شرکت آب وفاضلاب روستایی استان بوشهراست که با تامین اعتبارات لازم عملیات اجرایی آن نیز بزودی آغازخواهد شد.
دراین بازدید معاون عمرانی استاندار بوشهر نیز تامین آب شرب سالم وبهداشتی را از مهم ترین دغدغه های دولت ومحورین ترین اولویت درتامین نیازهای مردم استان درشرایط خشکسالی وکم آبی درسال های اخیر عنوان کرد. محمد حسن باستی گفت: درحال حاضربا توجه به شرایط خشکسالی وکمبود منابع تامین آب درکشور و ازجمله استان بوشهر که کمتراز ۱۰درصد از آب مصرفی آن ازمنابع داخلی استان وبقیه از منابع خارج ازاستان تامین می شود استان برنامه های مختلفی رادردست اقدام دارد که ازجمله این اقدامات ایجادآب شیرین کن ها درمناطق ساحلی به منظورتامین منابع مطمئن وپایدارآب شرب است.
وی افزود: در این راستا درسال گذشته آب شیرین کن ۱۰هزارمترمکعبی کنگان ونیزآب شیرین کن ١٠هزارمترمکعبی شهربوشهربهره برداری شد.
معاون امور عمرانی استانداری بوشهر یادآورشد: درسال گذشته عملیات اجرایی آب شیرین کن جهت تامین آب شهرستان جم و نیز شهرسیراف آغازشد و درتکمیل ظرفیت های موردنیازجهت تامین آب شرب شهر بوشهر به زودی آب شیرین کن ٣٥هزارمترمکعبی این شهر نیز آغاز می شود که با اجرای آن مشکل تامین آب در سطح شهرستان بوشهر برطرف می شود.